logotyp

Rybářství Kardašova Řečice

Ocenění BISNODE

Ocenění BISNODE

Profil společnosti

Profil společnostiRybářství Kardašova Řečice, spol. s r. o. vzniklo v roce 1994 privatizací střediska Kardašova Řečice, které bylo součástí bývalého Státního rybářství Jindřichův Hradec. Již od počátku se věnuje především chovu kapra obecného. Významnými doplňkovými rybami jsou lín obecný, amur bílý, štika obecná, candát obecný, okoun říční a také sumec velký.


V roce 2001 došlo ke zvýšení počtu obhospodařovaných rybníků o zprivatizované další rybníky bývalého Státního rybářství Jindřichův Hradec. Dnes tedy společnost hospodaří na 350 rybnících s celkovou výměrou necelých 3 000 hektarů. Chov ryb a vše související s chovem na těchto rybnících zajišťují dvě rybářská střediska - středisko Kardašova Řečice a středisko Hospříz a středisko služeb.

Převážná část rybníků leží v okrese Jindřichův Hradec. Několik rybníků se nachází v okresech Tábor a Pelhřimov. Mezi naše největší rybníky patří rybník Holná s výměrou 244 hektarů, rybník Kačležský s výměrou 196 hektarů a rybník Krvavý s výměrou 136 hektarů. Za zmínku také stojí rybníky Mutina, Hejtman a Ratmírovský. Rybník Kačležský a rybník Krvavý patří mezi významné přírodní rezervace s výskytem ohrožených druhů živočichů a rostlin. Nemalá část rybníků leží v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a spolu s nezaměnitelným rázem krajiny tak tvoří typický obraz Jižních Čech.


Roční produkce ryb se pohybuje kolem 1200 tun, z toho tvoří produkce kapra přibližně 90% podíl. Převážná část ryb je vyvážena na zahraniční trhy. Mezi hlavní vývozní země patří Německo, Rakousko, Belgie, ale také například Polsko a Slovensko. Na český trh putuje převážně kapr v době vánočních svátků.

Společnost se zaměřuje na chov a prodej tržních a násadových ryb, disponuje vlastní mezinárodní a vnitrostátní nákladní dopravou, kterou pokrývá potřeby výroby. Pro zájemce o sportovní rybolov naše firma vyhradila rybník Popelov, kde mohou sportovní rybáři strávit chvíle pohody naplněné nevšedními zážitky od vody, které jsou spjaty s rekordními úlovky. Více o možnostech sportovního rybolovu na našich rybnících se můžete dozvědět v sekci Sportovní rybolov.

Úkolem rybářství obecně je pečovat o všechny rybníky tak, aby byl zachován ekosystém rybníků a vytvořeny příznivé podmínky k životu všech organismů. Pokud dojde ke snížení počtu některých živočichů, celá rovnováha může být narušena. Rybářství kontrolují, aby byl zachován počet ryb, nesmí dojít k úbytku ani přemnožení. V blízkém okolí rybníků často hnízdí ptáci živící se rybami.

Důležitým úkolem Rybářství Kardašova Řečice s.r.o. je proto i kontrola dodržování ekologických zásad. Bylo zjištěno, že použití některých druhů návnad jako jsou olověná tělíska, může mít nepříznivý vliv na životní prostředí a ve velkém množství způsobit i otravu či ohrozit život rostlin i živočichů. Žádáme proto rybáře i návštěvníky rybníků z řad veřejnosti, aby se k přírodě chovali ohleduplně. Až si budete připravovat k obědu chutnou rybu nebo jíst štědrovečerního kapra z rybářství, možná oceníte naši snahu přichystat Vám k jídlu ryby nejvyšší kvality.

Rybářství Kardašova Řečice

Adresa: Nádražní 574,

378 21 Kardašova Řečice

Telefon a fax: +420 384 383 057

E-mail: info@e-ryby.cz
 /registrace-uzivatele
Základní informace CZ
Basic information EN
Podstawowe informacje PL
Základné informácie SK
Informazioni di base IT
Основная информация RU
Información básica ES
rundlegende Informationen DE
Les informations de base FR
Home Rybářství Kardošova Řečice
DE | PL | CZ
+420 384 383 057
info@e-ryby.cz

Created by © 2011 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign